KONCERT z okazji ŚWIATOWEGO DNIA POEZJI
„ZNANE I NIEZNANE WIERSZE W PIOSENKACH” Wielka gratka dla miłośników nie tylko piosenek z krainy łagodności i tradycyjnej poezji śpiewanej ale również dla fanów „elektrycznych” brzmień.
BOWIEM !
Na scenie Centrum Kultury Nowy Pafawag (osiedle Nowy Dwór) wystąpią zespoły o szerokim spektrum brzmieniowym, których wspólnym mianownikiem są wybitne teksty, będące wierszami autorstwa znamienitych poetów. W tym wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Poezji zaśpiewają i zagrają wrocławscy, doświadczeni artyści tworzący uznany zespół Projekt Volodia oraz Michał Konstrat z zespołem. Wybrzmią utwory z poezją: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, C. K. Norwida. Ponadto bardziej współczesna twórczość takich autorów jak: Andrzeja Bursy, Władysława Broniewskiego oraz Włodzimierza Wysockiego czy Leonarda Cohena. Utwory zaaranżowane przez artystów w tradycyjnej formie i w zupełnie nowym, śmiałym, nowoczesnym stylu.
Koncert nie tylko dla koneserów muzyki i melomanów.
Przyjdź i zanurz się w świat niebanalnej warstwy tekstowej, która ożywa dzięki niezwykle rozwiniętej muzyce! Czekają na Ciebie brawurowe aranżacje, emocjonalne interpretacje oraz niepowtarzalna atmosfera, która sprawi, że ten wieczór na długo pozostanie w Twojej pamięci.
KONCERT JEST JEDNOCZEŚNIE UKŁONEM W STRONĘ WROCŁAWSKICH FANÓW I PRZYJACIÓŁ ZESPOŁU PROJEKT VOLODIA.
DLACZEGO? BO ZAPRASZAMY WAS BEZ BILETÓW – WSTĘP WOLNY !!!
PROJEKT VOLODIA
PROJEKT VOLODIA to unikalna grupa muzyczna, która zyskała uznanie za swoje innowacyjne podejście do twórczości m. in. Włodzimierza Wysockiego, Stanisława Grzesiuka oraz bogatego zbioru piosenek lwowskich. Nazwa zespołu, który powstał w 2007 roku – to hołd złożony jednemu z najwybitniejszych, kontestujących bardów XX wieku: Włodzimierzowi Wysockiemu, który jest symbolem walki o demokrację, wolność i prawdę. Symbol walki z reżimem, symbolem wolności dla obywateli krajów Europy środkowo-wschodniej, które znajdowały się w zasięgu dominacji reżimowej władzy Związku Radzieckiego. Muzyka Projektu Volodia to niezwykłe połączenie tradycji z nowoczesnymi brzmieniami, tworzące harmonijną i niepowtarzalną całość. Na rynku muzycznym wyróżniają się oryginalnym stylem o bardzo urozmaiconym instrumentarium, który trudno porównać do jakiejkolwiek innej formacji. Zespół ma na swoim koncie sześć albumów i każdy z nich to muzyczna podróż po różnych kulturach i stylach. Zespół – często bez względu na bieżące trendy, muzyczne mody i komercyjne oczekiwania rynku muzycznego – pozostaje wierny swojemu stylowi i rozpoznawalnemu brzmieniu. Artyści zaprezentują podczas koncertu rzadziej wykonywane utwory, głównie własne kompozycje napisane do wierszy ulubionych poetów. Oczywiście nie zabraknie Wysockiego, Cohen’a i Waits’a.
MICHAŁ KONSTRAT Z ZESPOŁEM
Początki zespołu sięgają 2013 roku, kiedy to Michał Konstrat, warszawski autor piosenek, występujący od wielu lat solo, wpadł na pomysł, aby zaaranżować swoje utwory na zespół. Zaprosił w tym celu do wspólnego grania swojego dawnego kolegę ze szkoły Marcina Prokopiaka oraz jego koleżankę Małgorzatę Sroczyńską. Zespół w składzie: Michał Konstrat (śpiew, gitara klasyczna), Małgorzata Sroczyńska (wiolonczela, śpiew) oraz Marcin Prokopiak (instrumenty klawiszowe, śpiew) wykonuje utwory autorstwa Michała Konstrata. Ukazały się jak dotąd dwie studyjne płyty zespołu: „Spotkanie po latach” (2019) z utworami autorskimi oraz „Sonety krymskie” (2023) do słów Adama Mickiewicza i z muzyką Michała. Zespół wystąpi w składzie: Michał Konstrat (śpiew, gitara klasyczna) Marcin Prokopiak (instrumenty klawiszowe, śpiew).
MICHAŁ KONSTRAT
Autor piosenek oraz muzyki do wierszy znanych poetów (Mickiewicza, Baczyńskiego, Iwaszkiewicza, Szekspira, Szymborskiej, Asnyka, Słowackiego, Norwida i innych); gitarzysta, tłumacz, laureat oraz uczestnik wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej i poezji śpiewanej; znany jest również ze wspaniałych wykonań pieśni Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Olega Mitiajewa, Aleksandra Rozenbauma i Aleksandra Dolskiego. Zdobywca Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Wiara, Nadzieja, Miłość” im. Bułata Okudżawy w Hajnówce w 2014 roku za wykonania pieśni Bułata Okudżawy.
MARCIN PROKOPIAK
Organista, pianista, dyrygent chóralny. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Instytut Szkolenia Organistów na ATK w Warszawie z dyplomem I stopnia. Pracuje w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie na stanowisku organisty i dyrygenta chóru.
UWAGA!
Istnieje możliwość rezerwacji miejsc. Wystarczy wysłać sms-a pod nr tel. 502 665 154 lub e-mail: biuro@agentmuzyczny.pl o treści: „Pafawag, nazwisko, ilość miejsc”. W zwrotnej informacji otrzymają Państwo numery wyznaczonych miejsc.